Pojištění auta na jeden den

      Comments Off on Pojištění auta na jeden den

Pojištění motorového vozidla na jeden den

Získání pojištění na kratší dob v rozmezí od jednoho do dvaceti osmi dnů je dnes velmi snadné. Typicky výše pojistného může být snížena a zlevněna, pokud si vyberete komplexní jednodenní pojistnou smlouvu. Nepoužívejte hazardovat – toto jednodenní pokrytí může být využíváno na dočasné další vozidlo, auto poskytnuté k používání, nově zakoupené auto z aukce nebo automobil ze supermarketu, zkušební jízdy vozem bez doprovodu, když prodejci trvají na pojištění pro testovací jízdy na drahé modely vozidel, nebo dokonce na závodění nebo akce na závodní dráze.

Jeden den pojištění auta

Na základě výše uvedených okolností, kdy doba, po kterou je vůz řízen, nebo trvání akce jsou omezeny, použití běžného ročního pojistného plánu by se mohlo ukázat jako velmi nákladné. Právě zde mnozí využívají pojistnou smlouvu na jeden den, kterou nabízejí pojišťovací společnosti motorových vozidel. Ačkoli jednodenní pojištění bylo omezeno na začátku na obchodování s auty, dnes jsou tyto smlouvy k dispozici pro širokou veřejnost od roku 2005, i když ještě stále v primární fázi.

Jediný den autopojištění

Jednotlivé pojistné smlouvy na den pro auto jsou navrženy tak, aby splňovaly krátkodobé a okamžité požadavky motoristů ve Velké Británii. Tyto pojistky typicky pokrývají rozmezí od jednoho do dvaceti osmi dnů. Dopravní nehoda, požár, krádež nebo jiné škody vzniklé na vozidle, zákonná povinnost z těchto incidentů a nároky třetích stran, pokud existují, spadají pod záštitu jednodenního pojištění vozidla. Přečíst si podmínky týkající se těchto zásad je nevyhnutelné k pochopení každého základního ustanovení vztahujícího se k pokrytí. Důkladné prozkoumání detailů by mohlo vrhnout světlo na některé typické výjimky, jako jsou:

1 Vozidlo musí být registrováno v Severním Irsku, Velké Británii či Isle of Man a není importováno.

2 Současná tržní hodnota vozu spadá do cenového rozpětí $ 25.000 a 40.000 $,  většinou je omezena na 25.000 $.

3 Vozidlo nesmí fungovat na přepravu zboží nebo ve veřejné dopravě a také se nesmí používat ať jako taxík nebo na soukromý nebo veřejný pronájm.

4 Nevztahuje se najatá vozidla.

Pojištění pro den na závodním okruhu – (Track Day Insurance)

Posedlost jezdit na závodním okruhu se mezi Angličany táhne přes všechny časová období. Motorističtí nadšenci se rádi podílejí na vzrušení, které se nabízí na místní závodní dráze při jízdě nad předepsané rychlostní limity beze strachu ze stíhání. Dnes se závodní dny stávají jedním z dlouho očekávaných a oblíbených sportů v komunitě motoristického sportu.

Ale typické pojištění nenabízí ochranu proti škodě na autě během závodů. Většina pojišťoven vkládá ustanovení o vyloučení, kterým odmítá pokrytí těchto událostí. Dříve někteří řidiči na sebe vzali riziko tím, že neinformovali pojišťovnu o chystané akci, čímž pojistnou smlouvu ve svém držení zneplatnili. Jakákoli havárie nebo nehoda vzniklá v průběhu akce by nebyla pojišťovnou kompenzována. Dnes ale existuje široká škála jednotlivých pojistných smluv na den pokrývající riziko závodních akcí, které mohou být využívány po celou dobu závodu.

Pojištění auta na den

Stručně řečeno, ať už jste motoristické nadšenec, nebo jen potřebujete dojet z místa na místo, dnes pojišťovny mají nabídku smluv, aby splňovaly požadavky, které jste uvedli. Levnější plány na den mohou být využity okamžitě, aby vyhovovaly vašim různorodým potřebám.